bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 19 marca 2018
  • wyświetleń: 2662

Biletomaty solarne działają bez zarzutu. MZK kupi trzy urządzenia

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej kończy testować solarne biletomaty. Władze MZK są zadowolone z testów i już w kwietniu zamierzają zakup trzech sztuk urządzeń.

Biletomat solarny na przystanku przy ul. Dmowskiego · fot.


Od 1 czerwca 2017 roku MZK w Bielsku-Białej testuje działanie trzech biletomatów BA-2 zainstalowanych na przystankach: Dmowskiego Urząd Miejski (kierunek Mikuszowice), Armii Krajowej Szpital (kierunek centrum), Partyzantów Apena (kierunek centrum). Testy, które zakończą się z ostatnim dniem marca, wypadły pomyślnie.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zapowiedział, że już w kwietniu kupi trzy urządzenia, które zostaną zainstalowane i eksploatowane na dotychczasowych lokalizacjach. Koszt jednego biletomatu solarnego BA-2 wynosi 33 900 zł netto.

Biletomat solarny na przystanku przy ul. Dmowskiego · fot.


Co ciekawe biletomaty produkuje bielska firma Automatikon. Dzięki zasilaniu energią słoneczną, biletomaty BA-2 mogą stanąć niemalże w każdym miejscu.

Solarne biletomaty umożliwiają - w trakcie danej transakcji - zakup 1 rodzaju biletu: jednorazowego, godzinnego lub jednodniowego. Automaty przyjmują monety od 10 gr do 5 zł oraz wydają resztę w 2 nominałach: 10 gr i 1 zł. Biletomaty są przystosowane do płatności przy użyciu kart płatniczych (zbliżeniowo). Urządzenie działa w 3 językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Biletomat solarny na przystanku przy ul. Dmowskiego · fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.