bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9741

[ZDJĘCIA] Kamienica rozpada się w rękach! Interwencja służb na Celnej

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG-1 w Bielsku-Białej interweniował w związku ze zgłoszeniem uszkodzenia elewacji kamienicy przy ul. Celnej. Budynek, którego tyczyła się interwencja jest w fatalnym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

Kamienica rozpada się w rękach - 6.04.2018 · fot.


Pierwsze zgłoszenie o tym, że na ul. Celnej dzieje się coś niepokojącego wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej chwilę przed godziną 12:00. Patrol potwierdził, że elewacja kamienicy zagraża bezpieczeństwu przechodniów. Podmuch wiatru strącił kilkudziesięciokilogramowy kawałek tynku, który z wysokości około 5 metrów spadł na deptak. Podjęto decyzję o wyłączeniu z ruchu zagrożonego fragmentu drogi.

Jak udało nam się dowiedzieć, kamienica przy ul. Celnej 6 nie jest aktualnie zamieszkała. Na miejscu zdarzenia interweniowali bielscy strażacy. Ich działania polegały na usunięciu niebezpiecznie zwisających elementów elewacji. Budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Każde nawet niezbyt mocne dotknięcie elewacji powoduje odpadanie jej elementów. Jak tak będą stukać, to za chwilę będą w środku. To trzeba rozebrać zanim komuś stanie się krzywda - skomentował ironicznie działania strażaków jeden z obserwatorów.

Strażnicy miejscy powiadomili o zaistniałej sytuacji przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach, ponieważ budynek możne znajdować się na liście zabytków. Do czasu podjęcia dalszych działań przez odpowiednie służby, część ulicy Celnej znajdująca się w pobliżu felernej kamienicy, została wygrodzona za pomocą taśm.

Miejsce zdarzenia: Bielsko-Biała, ul. Celna 6

sid / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.