bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 15 kwietnia 2018
  • 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4336

Ola i Karol z "Busem przez świat" odwiedzili Bielsko-Białą

Na przełomie zimy i wiosny do Bielska-Białej zawitali jedni z najpopularniejszych polskich blogerów podróżniczych - Ola i Karol z "Busem Przez Świat". Szczególną uwagę zwrócili na jedną atrakcję w naszym mieście, a następnie zamieścili ją na samym szczycie rankingu "10 miejsc, które musisz odwiedzić" w województwie śląskim!

Busem Przez Świat
Ola i Karol z bloga "Busem przez świat" odwiedzili Bielsko-Białą i umieścili ją w rankingu miejsc, które należy odwiedzić. · fot.


- Województwo śląskie to może nie jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w Polsce, ale ten region ma do zaoferowania naprawdę dużo - piszą o swoich wrażeniach po wizycie w naszym regionie. Spędzili tu kilka tygodni i - co sami podkreślają - byli w szoku, jak dużo niesamowitych atrakcji i miejsc tu znaleźli.

- Odwiedziliśmy bardzo wiele atrakcji - i te bardzo popularne i te mało znane i ocenialiśmy je uwzględniając kilka różnych kryteriów. Owocem tej podróży jest internetowy przewodnik, w którym znajdziecie naszą listę najlepszych atrakcji województwa, wraz ze zdjęciami, ocenami, opisami, cenami biletów i linkami do stron ze szczegółami - zapowiedzieli ranking i dodali, że jest to subiektywny przewodnik, oparty na prywatnych ocenach autorów bloga. Tworząc zestawienie skupili się na takich aspektach jak: unikalność doświadczenia, wyjątkowość miejsca na skalę Polski, obsługę i stosunek ceny do jakości.

Busem Przez Świat
Ola i Karol z bloga "Busem przez świat" odwiedzili Bielsko-Białą i umieścili ją w rankingu miejsc, które należy odwiedzić. · fot.


W Bielsku-Białej Ola i Karol weszli na Szyndzielnię i Klimczok oraz odwiedzili Prywatne Muzeum Literatury im. W. Reymonta. Tym ostatnim byli wręcz zauroczeni, bo gdy tworzyli swój ranking, to właśnie to miejsce zamieścili na pierwszym miejscu!

- Prywatne Muzeum Literatury im. W. Reymonta w Bielsku-Białej nie da się porównać z żadnym innym muzeum. Już po przekroczeniu progu tego miejsca, mamy wrażenie, że wchodzimy do innego świata. Świata, który kryje niejedną tajemnicę. Panem tego świata jest pan Tadeusz Modrzejewski - ostatni polski skryba - wspominają swoją wizytę w tym miejscu.

Swoim czytelnikom przedstawiają również pana Tadeusza. - Ma 64 lata. Od prawie 30 lat przepisuje ręcznie dzieła Reymonta. Zdarza mu się również przepisywać dzieła Kraszewskiego, Sienkiewicza czy Mickiewicza. Przepisuje je starannie gęsim piórem maczanym w atramencie. A to wszystko przy świetle świec i bez ogrzewania.Swoich czytelników zachęcają do odwiedzenia Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz escape roomu Hurry Up.

Zainteresowanych rankingiem odsyłamy na stronę www.busemprzezswiat.pl. Tam dowiecie się jakie inne miejscowości i atrakcje spodobały się Oli i Karolowi.

"Busem Przez Świat" to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wyróżnianych blogów podróżniczych w Polsce. Autorzy przemierzają świat w charakterystycznie obklejonych busach. Odwiedzili już 5 kontynentów i ponad 50 państw.

Oskar Piecuch / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.