bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 26 kwietnia 2018
  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4183

Na przystankach zamontowano tablice informacji pasażerskiej

W ostatnich dniach na 20 przystankach komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej zostały zamontowane nowe tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP), które wzbudzają zainteresowanie podróżnych. Na razie tablice nie są aktywne.

tablica, dip, informacja pasażerska
Tablica Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystanku Warszawska Dworzec · fot.


Tablice DIP stanowią element nowego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście, zwanym także Inteligentnym Systemem Transportowym (ITS). Po wpięciu tablic w budowaną sieć światłowodową oraz testach wdrożeniowych tablice DIP zostaną podłączone do wdrażanego podsystemu zarządzania transportem publicznym, którego zadaniem będzie m.in. monitorowanie położenia autobusów MZK i informowanie pasażerów oczekujących na przystankach o czasie ich przyjazdu.

Prace związane z uruchomieniem tablic DIP prowadzone są wielopłaszczyznowo, jednym z nich jest instalacja i montaż na przystankach samych tablic. W kolejnym kroku tablice zostaną zasilone energią elektryczną oraz podłączone do rozbudowywanej miejskiej sieci światłowodowej. Dopóki zadania te nie zostaną ukończone, tablice pozostaną wyłączone.

tablica, dip, informacja pasażerska
Tablica Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystanku Warszawska Dworzec · fot.


Aby tablice mogły wyświetlać rzetelną informację, wymagane jest również włączenie wszystkich autobusów MZK do sieci nadzorującej ich położenie (pozycja GPS) i inne parametry eksploatacyjne w czasie rzeczywistym.

Pierwsze podłączenie testowe tablic DIP planowane jest na koniec maja br., a testowanie wyświetlania informacji pasażerskiej na koniec czerwca br. Z końcem lipca tablice zaczną wyświetlać rzeczywiste komunikaty o czasach przyjazdów autobusów MZK.

ab / bielsko.info, źródło: ITS Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.