bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 28 kwietnia 2018
  • 29 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5114

Problem na Stadionie Miejskim. Trenerzy narzekają na stan murawy

Piłkarze i trenerzy, którzy rozgrywają mecze w Bielsku-Białej, narzekają na stan boiska Stadionu Miejskiego. Murawa, na której swoje mecz rozgrywają aż trzy drużyny, nie ma czasu na regenerację. Tylko w kwietniu na płycie stadionu rozegrano 7 meczów. Odbył się także jeden trening.

Stadion Miejski
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot.


Po raz pierwszy w tym roku o ciężkim boisku wypowiadał się szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Anglii. Ostatnio suchej nitki na murawie bielskiego stadionu nie zostawił trener Miedzi Legnica - Dominik Nowak.

- Współczuje tutaj w Bielsku przede wszystkim trenerowi Noconiowi, że musi na takiej płycie grać, a wiemy że Podbeskidzie jest zespołem z bardzo dużym potencjał i wiedzieliśmy także o problemie naszych rywali ze strzelaniem bramek, ale na tej płycie naprawdę trudno wymagać o płynność i finezję w grze - powiedział po ostatnim meczu trener Miedzi Legnica.

BBOSiR nie ma sobie nic do zarzucenia, powołując się na opinię delegata technicznego PZPN, który pozytywnie ocenił murawę przed marcowym meczem Polska - Anglia.

- Do meczu Polska - Anglia, tj. do 22.03.2018 r., na płycie boiska zalegał śnieg oraz występowały ekstremalne warunki atmosferyczne - temperatury ujemne uniemożliwiające normalną wegetację trawy - tłumaczy Rafał Fleszar, zastępca dyrektora ds. technicznych w Bielsko-Bialskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Murawie bielskiego stadionu na pewno nie pomaga fakt, iż na obiekcie swoje mecze rozgrywaja aż trzy drużyny: TS Podbeskidzie, BKS Stal oraz młodzieżowy zespół Podbeskidzia w Centralnej Lidze Juniorów. Od początku rundy wiosennej zostało rozegranych 10 meczów i przeprowadzono 2 treningi na płycie boiska.

- W kwietniu nastąpiło ponadnormatywne obciążenie płyty boiska: 7 meczów, 1 trening. W jednym tygodniu (11, 14, 15 kwietnia) nastąpiła kumulacja trzech meczów, co w szczególności negatywnie wpłynęło na stan murawy - poinformował Rafał Fleszar.

BBOSiR argumentuje, że gatunek trawy zastosowany na boisku, według opinii pracownika naukowego Akademii Rolniczej w Krakowie, jest właściwie dobrany. Wykonawca murawy został wyłoniony w przetargu publicznym i spełnił warunki dotyczące trawy z SIWZ. Ten sam gatunek trawy jest zastosowany na Stadionie Śląskim.

- Jako działania zmierzające do poprawy stanu murawy od 16.04.2018 podjęto w porozumieniu z profesjonalną firmą nowy, intensywniejszy program nawożenia i pielęgnacji. W bieżącym tygodniu zostanie przeprowadzony zabieg siewu szczelinowego, a następnie będzie kontynuowany program nawożenia - dodał zastępca dyrektora ds. technicznych w Bielsko-Bialskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W przerwie rozgrywek piłkarskich, czyli po 11 czerwca 2018 r., planowana jest wymiana fragmentów murawy.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.