bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 9844

Ukraińska para zostawiła 3-letnie dziecko w aucie. Wybito szybę

Brak słów krytyki na zachowanie 31-letniej pary, która pozostawiła swoje 3-letnie dziecko bez opieki w zamkniętym samochodzie. Świadkowie poinformowali o tym fakcie policjantów, którzy bez zawahania wybili szybę w aucie i uwolnili spocone dziecko z pojazdu.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 18.00. Świadkowie przekazali informację policji, że na terenie sklepowego parkingu przy ulicy Sarni Stok w samochodzie Audi A6 zamknięty jest mały chłopiec. Z relacji przekazanych przez świadków wynikało, że był spocony i miał zaczerwienioną twarz.

- Wezwani na miejsce policjanci podjęli natychmiast interwencję. Wybito szybę w samochodzie i wyciągnięto chłopca. 3-latek został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który przewózł chłopca do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej - relacjonuje podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń. Policjanci ustalili rodziców dziecka - parę 31-letnich Ukraińców mieszkających w Bielsku-Białej. Dziecko zostało przekazane rodzicom. Oboje będą odpowiadać za bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

- Postępowanie w tej sprawie prowadzi III Komisariat Policji w Bielsku-Białej. Przedmiotem ustaleń jest m.in. sprawdzenie jak długo dziecko przebywało zamknięte w samochodzie - dodaje podinspektor Elwira Jurasz.

Apelujemy o rozwagę - nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach nawet na chwilę. Jeśli zauważymy taką sytuację, a nie ma natychmiastowej możliwości znalezienia właściciela samochodu - dzwonimy na numer alarmowy 112 i możemy nawet wybić szybę w celu uratowania zamkniętego dziecka czy zwierzęcia przed udarem cieplnym.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA