bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 29 czerwca 2018
  • 1 lipca 2018
  • wyświetleń: 11097

Niesamowita akcja! 100 skoków na 100-lecie odzyskania niepodległości

100 skoków spadochronowych na 20 lotniskach w całej Polsce. W taki właśnie sposób członkowie sekcji spadochronowej Aeroklubu Bielsko-Bialskiego mają zamiar uczcić 100 lat niepodległości Polski. Ekipa pięciu skoczków wraz z pomocnikami rusza niebawem w tourne'e po kraju. Dziś przyglądaliśmy się ich przygotowaniom.

100 skoków spadochronowych na 100-lecie odzyskania niepodległości · fot.


Projekt polega na wykonaniu stu skoków, które odbędą się nad dwudziestoma lotnikami w całej Polsce. Przedsięwzięcie ma charakter przede wszystkim promocyjny i ma promować skoki spadochronowe. Robimy to na uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości naszego kraju i w ramach promowania naszego aeroklubu - mówił Sebastian Genc z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

W projekcie biorą udział członkowie sekcji Aeroklubu Bielsko-Bialskiego: Sebastian Genc, Łukasz Widziak, Łukasz Łyżnicki, Robert Malarczyk i Maciej Czapla. Pilotem Cessny 206 będzie Piotr Karasiński. Na ziemi będą ich wspierać Jerzy Nieroda i Maciej Wawryków. Podniebna ekipa startuje już 2 lipca. Sprawa nie jest prosta, ponieważ wszystko ma odbyć się w ciągu zaledwie czterech dni.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które nie odbyłoby się bez pomocy sponsorów. Lotnictwo i skoki spadochronowe to drogi sport. Jak podkreślają organizatorzy, duża część funduszy pochodzi ze środków własnych, dlatego dalej poszukują firm chętnych do współpracy. Finalne przygotowania trwają od wielu dni. Dziś mieliśmy okazję podejrzeć pracę ekipy podczas briefingu prasowego. Dzięki uprzejmości chłopaków, dziennikarze mieli również możliwość odbyć lot widokowy nad Bielskiem-Białą.

Lot widokowy nad Bielskiem-Białą - 29.06.2018 · fot.

sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA