bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 19 października 2018
  • wyświetleń: 4598

Bielszczanka została najaktywniejszą seniorką 2018 roku!

W Sali Sejmu Śląskiego ogłoszono wyniki organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. W tym roku tytuł ten otrzymali Halina Juraszek z Bielska-Białej oraz Jan Talarczyk z Jastrzębia-Zdroju.

Bielszczanka została najaktywniejsza seniorką 2018 roku - 18.10.2018 · fot.


Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu odbyła się z udziałem organizatorów - wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka oraz wicewojewody Jana Chrząszcza, a także wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Bojanowskiej, która wygłosiła prezentację na temat roli seniora w rodzinie i programów rządowych mających na celu pomoc osobom starszym.

- Nie można zapominać w dzisiejszym świecie, że ta grupa społeczna jest niesłychanie istotna dla całego społeczeństwa, jak również dla gospodarki. To bardzo często właśnie wam zawdzięczamy to, jacy jesteśmy, jak zostaliśmy przygotowani do życia, jak zostaliśmy wychowani i w jaki sposób jesteśmy w stanie współuczestniczyć w dzisiejszym świecie - mówił o seniorach wojewoda Jarosław Wieczorek, otwierając wydarzenie. - To państwa aktywność bardzo często pokazuje, że mając już swoje lata, można żyć pełnią życia - dodał.

W tym roku nominacje otrzymało w sumie 12 osób, które wyróżniają się w swoich działaniach inicjatywami na rzecz środowiska osób starszych. Wśród nich znalazło się 7 pań - Wiesława Błaszczyk, Teresa Jaskuła, Halina Juraszek, Lidia Opałka, Grażyna Omeljańczuk-Szulc, Elżbieta Sochacka i Magdalena Śliwa, a także 5 panów - Jan Gwizd, Marek Nowak, Henryk Paruzel, Jan Talarczyk i Bogusław Wyrobek. Wszyscy nominowani z pasją działają na rzecz seniorów, przyczyniają się do integracji międzypokoleniowej w regionie, są kreatywni oraz otwarci na drugiego człowieka.

Halina Juraszek - zdobywczyni tytułu „Aktywna Seniorka 2018” - od 20 lat służy osobom starszym w dzielnicy Komorowice w Bielsku-Białej. Pracuje w Klubie Seniora, placówce prowadzonej przez Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej. Regularnie odwiedza osoby samotne, chore, a także organizuje dla nich pomoc materialną i duchową. Jako była nauczycielka ma też dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu aktywnie buduje mosty międzypokoleniowe.

Konkurs na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim skierowany jest do wszystkich mieszkańców regionu, którzy ukończyli 60 lat i wyróżniają się działaniem na rzecz osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. W tym roku konkurs odbył się już po raz drugi, a w uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli również ubiegłoroczni zwycięzcy - Krystyna Panek i Jan Mieńczuk, którzy odznaczają się m.in. długoletnią działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych, zwłaszcza przebywających w zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz hospicjum.

ab / bielsko.info, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA