bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 30 listopada 2018
  • 9 grudnia 2018
  • wyświetleń: 6207

Święta znów zagoszczą na Starówce. Gwiazdą imprezy zespół Zakopower

Święta na Starówce - trzydniowe wydarzenie, organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultury, odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 grudnia 2018 r.

Święta na Starówce - Bielsko-Biała - 15.12.2017 · fot.


Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. W tym roku Święta na Starówce odbędą się już po raz dwunasty.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Swój udział zapowiedzieli wystawcy z Bielska-Białej i okolicy, a także z Częstochowy, Krakowa, Jasła, Tarnobrzegu, Koziegłówek, Mysłowic, Sosnowca, Gliwic, Chorzowa, Żor, Rudy Śląskiej, Tychów, Łodzi, Rabki i innych miast. To dobra okazja, aby kupić ręcznie wykonane oryginalne ozdoby świąteczne, biżuterię, ceramikę, wyroby ze skóry, filcu i szkła, a także ekologiczne kosmetyki.

Świąteczny jarmark na bielskiej starówce - wieczór - 16.12.2017
Świąteczny jarmark na bielskiej starówce - wieczór - 16.12.2017 · fot.


Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Bielskie Studio Piosenki - „Już słychać kolęd dźwięk”, uczniowie bielskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Tomasza Janusza - „Święta na jazzowo”, Zespół Kamuflaż - „Świąteczne kolędowanie”, „Świąteczne chwile z zespołem Chwila”, Katarzyna Kosecka z zespołem, Ciocia Tunia - „Jak co roku idą święta”, Zespół Włóczykije - „Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z całego świata” oraz Damian Luber Quartet - „Świątecznie”.

Miejski Dom Kultury reprezentować będą: Chór Gospel z DK w Olszówce, Kapela Folkowa i Zespół Wokalny Retro z DK w Wapienicy, Chórek Pinokio i Zespół Wokalny Kontrasty z DK w Komorowicach, Zespól Wokalny Niżej i Formacja Tańca Hip-Hop Mad Moves z DK Włókniarzy.

Święta na Starówce - 18.12.2016
Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot.


Gwiazdą będzie Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem ZAKOPOWER, który wystąpi w piątek 14 grudnia o godz. 18.00.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko. Jak co roku na placu Bolesława Chrobrego będzie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których dzieci będą mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował najmłodszych słodyczami. Święta na Starówce uatrakcyjnione zostaną dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, wykorzystującym elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Święta na Starówce - Bielsko-Biała - 15.12.2017 · fot.


Święta na Starówce odbędą się w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta, placu Bolesława Chrobrego i na ulicy Wzgórze w dniach 14, 15 i 16 grudnia 2018 r. Jarmark czynny będzie w piątek od godziny 15.00 do 20.00, a w sobotę i w niedzielę od godziny 12.00 do 20.00.

W związku z tym wydarzeniem, zostanie zamknięta ulica Wzgórze od ulicy 3 Maja do Rynku oraz ulica Władysława Orkana od ulicy Wzgórze do ulicy Juliusza Słowackiego od czwartku 13 grudnia 2018 r. od godz. 22.00 do niedzieli 16 grudnia 2018 r. do godz. 22.00.

święta na starówce

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.