bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 17 lutego 2019
  • 16 marca 2019
  • wyświetleń: 2354

W maju w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów!

18 maja w naszym mieście ponownie odbędzie się Noc Muzeów. Choć na dokładny program musimy jeszcze poczekać, to już wiadomo jakie miejsca będziemy mogli odwiedzić w Pszczynie i w okolicach po zmroku.

Noc Muzeów w Pszczynie - 19.05.2018
Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym Pszczynie · fot.


Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Co roku cieszy się ona olbrzymią popularnością wśród mieszkańców oraz turystów.

Organizatorzy przygotowują wówczas specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest także za symboliczną kwotę lub za darmo.

W Pszczynie i okolicach w Nocy Muzeów uczestniczą: Urząd Miejski w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki w Pszczynie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie i Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju

Szczegółowy program wieczoru w poszczególnych obiektach zostanie udostępniony na początku kwietnia.

Oskar Piecuch / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.