Gorce tematy

• 25 maja 2019
  • wyświetleń: 5431

[WIDEO] Pierwszy mecz mistrzostw. Ukraińcy lepsi od Amerykanów

W piątek wieczorem rozegrany został pierwszy w Bielsku-Białej mecz Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20. Po ciekawym widowisku piłkarze Ukrainy pokonali reprezentację USA.

To był wyrównany mecz, a o wyniku zadecydowała bramka głową Denisa Popowa w 51. minucie, po dobrym zagraniu z rzutu rożnego. Amerykanie nie rezygnowali, ale zabrakło im skuteczności. Najlepszą, ostatnią okazję do poprawienia wyniku miał rezerwowy Sebastian Soto, ale jego wolej w 85. minucie trafił w pierś bramkarza Ukrainy, Andrieja Łunina. Ostatecznie Europejczycy dowieźli wygraną 2:1 do końca i razem z Nigerią mają komplet punktów po pierwszej kolejce.

Choć na mecz inaugurujący turniej w Bielsku-Białej rozprowadzono ogólnie 8174 bilety, spotkanie Ukraina - USA z wysokości trybun oglądało niespełna 5000 kibiców.

Dziś kolejny mecz Mistrzostw Świata w Bielsku-Białej. Na Stadionie Miejskim rywalizować będą reprezentacje Portugalii i Korei Południowej. Początek meczu o godzinie 15.30.