bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 3 grudnia 2019
  • dzisiaj, 12:25
  • wyświetleń: 3681

Dziś na choince na placu Chrobrego rozbłysną iluminacje świetlne!

Na placu Bolesława Chrobrego stoi już największa w centrum miasta bożonarodzeniowa choinka. Tradycyjnie iluminacje na świątecznym drzewku rozbłysną 6 grudnia.

Choinka na placu Chrobrego już stoi - 3.12.2019 · fot.


Trwa montaż dekoracji, które ozdobią ulice naszego miasta w okresie świąt i Nowego Roku. W Bielsku-Białej zamontowanych będzie około 600 różnych elementów. Świąteczne motywy zostaną tradycyjnie rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Będą to m.in. ulice: Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, aleja Generała Władysława Andersa czy rondo Hulanka. W tym roku nad niektórymi uliczkami Starego Miasta zostaną także rozwieszone łańcuchy świetlne z motywami świątecznymi.

Na terenie miasta ustawione będą 4 sztuczne choinki: na placu Bolesława Chrobrego, placu Ratuszowym, placu Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Podobnie jak w roku ubiegłym, na zamku Sułkowskich pojawi się świetlna iluminacja, tym razem w kolorach białym i niebieskim.

Jak co roku w mieście pojawią się naturalne drzewka. Będzie je można podziwiać m.in. na placu przed Katedrą św. Mikołaja, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka oraz przed Domem Kultury Włókniarzy.

W przestrzeni miejskiej rozmieszczone zostaną również takie elementy, jak: drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim oraz drewniana szopka z iluminacją przy ul. Orkana. Podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. 11 Listopada zostanie umieszczona przestrzenna figura Reksia, a na placu Wojska Polskiego - niespodzianka świetlna.

Symboliczne zapalenie iluminacji na największej bielskiej choince usytuowanej na pl. Bolesława Chrobrego zaplanowane zostało na 6 grudnia o godz.17.00. Wcześniej (o godz. 16.45) nastąpi przywitanie oraz wystąpienia zaproszonych gości. Choinka będzie miała ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciągnie uwagę. Tzw. dekory, które znajdą się na choince to między innymi: gwiazdy, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz girlanda w kolorach białym i złotym. Na choince zamontowanych będzie 65 tys. punktów świetlnych.

Warto dodać, że w tym roku Bielsko-Biała przeznaczy niemałe pieniądze, aby mieszkańcy i turyści mogli podziwiać świąteczną odsłonę miasta. Około milion złotych będzie kosztowało wykonanie świetlnej dekoracji świątecznej ulic i placów Bielska-Białej. Do tego trzeba doliczyć kwotę montażu choinki na placu Chrobrego, a także wykonanie profesjonalnej iluminacji w trakcie "Świąt na Starówce".

BM, sid / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.